داماد ایرانی جان کری

دکتر برایان(بهروز) ناهید
امیدواریم دکتر ناهید ایران دوست  باشد و سیاست پدرخانم خود درباره ایران را نرم کند
دکتر برایان(بهروز) ناهید، فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب(Neurosurgery) و جراح بیمارستان عمومی ماساچوست(Massachusetts General Hospital)
مربی(Instructor) مدرسه پزشکی هاروارد در بوستون، ایالت ماساچوست
فرزند دکتر رضا ناهید و دکتر نوشین حسن پور، پزشکان ایرانی مقیم لس آنجلس دانش آموخته پزشکی در مدرسه پزشکی Yale ایالت کانکتیکات گذرانده دوره های تخصصی رزیدنسی در بیمارستان عمومی ماساچوست و فلوشیپ در بیمارستان New England Baptist این ایالت  پس از رای مثبت مجلس سنا امریکا به جان کری(رقیب انتخاباتی جرج بوش در سال 2004) به عنوان وزیر خارجه پیشنهادی باراک اوباما، عده ای از رقیبان سیاسی وی در حزب جمهوریخواه این کشور، پرده از داستان ازدواج دختر کوچک وی، دکتر وانسا کری(Vanessa Kerry) با دکتر برایان ناهید برداشتند.
بنابر گفته ها، این دو در سال 2005 در بیمارستان عمومی ماساچوست با یکدیگر آشنا شده و پس از 4 سال ارتباط در سال 2009 رسما ازدواج نموده اند.
با مشخص شدن نامزدی جان کری برای وزارت خارجه اوباما، بسیاری از جمهوری‌خواهان و نومحافظه‌کاران نزدیک به لابی اسرائیل روند تخریب او در سنا را آغاز کردند. انتقادات به وی بیشتر به مواضعش در قبال برنامه هسته‌ای ایران و تاکید بر حل دیپلماتیک آن، روابط نزدیک با بشار اسد رئیس جمهور سوریه، ابراز تمایل برای سفر به تهران و… متمرکز شده بود که این افشاگری نیز در همین جهت انجام پذیرفت.
رقبای جان کری حتی بطور غیررسمی مدعی سفر این زوج پزشک به ایران در سالهای گذشته شده اند و اینگونه نتیجه گرفته اند که وجود روابط عاطفی با یک خانواده ایرانی می‌تواند بر سیاست‌های کری در قبال ایران تاثیرگذار باشد.
عکس از راست به چپ: دکتر برایان ناهید ، دکتر وانسا کری ، سناتور فولبرایت ، جان کری

پاسخ دهید